top of page

İnternet Sözleşmeniz Bitti Yalanı

 
Dolandırıcılar sizi farklı numaralardan arayıp taahhütünüzün bittiğini yeni tarifeyle fiyatın 2 katına çıkacağını söylüyorlar. O yüzden de şöyle bir pakete geçebilirsiniz yanında da bilmem ne aboneliği ile birlikte yalnızca şu fiyata olacak diyorlar. Sizin için de makul gelebiliyor. Çünkü tahhütünüzün de aslında bitmediğini bilmiyorsunuz. Bunun yanında sizden birçok kişisel bilgilerinizi istiyorlar. Ve işin sonunda siz de işinize yaramayacak bir paket almış oluyorsunuz. Ancak sonraki ay hem eski internet paketinin hem de aldığınız yeni paketin faturası geldiğinde durumu anlıyorsunuz. Aslında taahhütünüzün falan bittiği falan hep yalan, dolandırıcıların tek amacı size işinize yaramayacak paket satmak. Öncelikle böyle bir arama oldu mu kapatıp kendi internet firmanızı arayıp sorun. Ayrıca o numarayı googleda bile aratsanız hakkında fikir sahibi olursunuz.
Hepimizi sürekli arıyorlar. Amaçları ne? Amaçları kendi firmalarının aboneliğini satmak.

Bu numaraları Ticaret Bakanlığı'nın sitesinden e devlet şifrenizle giriş yaparak şikayet edebilirsiniz. Çünkü kişisel verilerinizi hukuka aykırı şekilde ele geçirdiler.

Çok sık aranmanız durumunda da kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Aslında bu firmaların isimleri hep belli ama reklamlarını yapmak istemediğim için video bu yüzden soyut kaldı.




8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

İnternetten İçerik Kaldırma Ve Erişimin Engellenmesi

İnternet sayesinde bilgi ve içerik paylaşımı da hızlanmıştır. Bu önlenemez bilgi ve içerik paylaşımın bir sonucu da maalesef internet ortamında kişilik hakları ihlalleri ve bilişim suçlarıdır. İnterne

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page