top of page

Ankara Ceza Avukatı

Ankara’da ünlü ceza avukatlarını mı arıyorsunuz? Ülkemizde ve de başkent Ankara’da birçok hukuk bürosu bulunmaktadır. Ankara’da bulunan ve sizin için en doğru olan avukatları bulmak oldukça zor bir iştir. İşte tam da bu noktada size Ankara’nın en iyi ceza avukatları sorunuza cevap verebilmek adına bu yazıyı kaleme almış bulunmaktayız. Bu yazıda, Ankara’nın en iyi ceza avukatlarının kimler olduğunu, hangi hizmetleri sunduklarını ve neden onları seçmeniz gerektiğini açıklayacağız.

Ceza Avukatı Nedir
Ceza avukatı, ceza davalarıyla ilgili soruşturma, kovuşturma, olağan ve olağanüstü kanun yollarını yürüten avukattır. Avukatlık Kanunu kapsamında avukatlık mesleğinde uzmanlaşma diye bir şey yoktur. Uygulamada bazı avukatlar kendilerine “ağır ceza avukatı” diyebilmektedir. Vekalet verdiğiniz bir avukat her davanıza bakabilmektedir. Ceza davalarına giren avukatların kendini ceza avukatı olarak takdim etmesi hukuka aykırıdır. Fakat halk arasında da avukatlar arasında da ceza davalarına giren avukatlara ceza avukatı veya ağır ceza avukatı denilmektedir. Ceza avukatı;

· Asliye Ceza Mahkemesi
· Ağır ceza Mahkemesi
· Çocuk Ceza Mahkemeleri
· İcra Ceza Mahkemeleri
· Sulh Ceza Hakimliği
· Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf)
· Yargıtay (Temyiz) görülen davalara bakar.

Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?
Ağır ceza avukatı sadece Ağır Ceza Mahkemesinin görev alanına giren davalara bakan avukattır.
Ağır Ceza Mahkemeleri cezası ve niteliği ağır olan davalara bakan mahkemedir. Ağır Ceza Mahkemesi müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren suçlarla ilgili dava ve işlere bakmakla görevlidir. İnsanlığa karşı suçlar, Kasten öldürme, Cinsel Saldırı, Uyuşturucu Madde Ticareti, Nitelikli Dolandırıcılık gibi suçlar ağır ceza mahkemesinde görülür. Ağır ceza mahkemesinde görülen suç tiplerinin cezasını alt sınırını yüksek olmasından dolayı avukat tercihiniz oldukça önemlidir. Çünkü yanlış yönlendirilme ve bilgisizlik sizin hürriyetinizi etkileyecek ya da suçun mağduru iseniz de sizlere karşı işlenen suçlar hak ettiğinden daha az ceza ile sonuçlanabilecektir.

Ceza Avukatı ve Ağır Ceza Avukatı Ücretleri
Ceza ve ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarla ilgili vekalet ücretleri alt sınırları, her yıl barolar birliği tarafından belirlenir ve Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi yayımlanır. Avukatınız ve sizin birlikte belirleyeceğiniz ücret Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinden düşük olamaz. Ceza avukatı ücretleri belirlenirken taraflar serbestçe anlaşabilir. Buradaki ölçüt avukatın bilgi ve tecrübesi, dosya için vereceği emek ve dava konusudur. Bu hususlar değerlendirilerek her halükarda avukatlık asgari ücret tarifesinden düşük olmayacak bir ücret belirlenir. Ceza davaları zor ve karışık davalardır. Aynı zamanda süreç sonunda alınacak ceza hürriyetinizi bağlayıcı nitelikte olabilmektedir. Bu sebeple ceza avukatı ile yürütülmesi kişiler için hayati önem taşımaktadır.
Gözaltı, tutuklama, el koyma, ifade verme, adli kontrol tedbiri gibi birçok hürriyeti ve yaşantıyı kısıtlayan tedbir ile karşı karşıya iseniz ceza hukukunu ve yargılama sürecini iyi bilen bir avukatla anlaşmanız önemlidir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ankara Ağır Ceza Avukatı – Ankara’da Ünlü Ceza Avukatları Kimler- Ankara En İyi Avukat- Ankara Ceza Avukatı Tavsiye- En İyi Avukatlar Listesi Ankara-Ankara Ceza Avukatı Yorumlar- Türkiyenin En İyi Ceza Avukatları

Bir ceza yargılamasıyla karşı karşıya gelen mağdur veya şüpheli olan kişiler elbette ki avukat desteği için avukat arayışına girmektedir. Bu nedenle çevresine ve hatta internetteki arama sitelerine yukarıdaki soruları sormaktadır. Biz de bu sorulara cevap bulmak için bu yazıyı kaleme almış bulunmaktayız.
Öncelikle avukatların bulundukları baronun olduğu şehirde çalışmak gibi bir zorunluluk yoktur. Tüm Türkiye’deki dosyalarla ilgilenebilmekte ve vekalet alabilmekteyiz.
Ankara'da bulunan birçok avukat, ceza davalarında müvekkillerine yardımcı olmak için uzmanlaşmıştır. Ankara'da ceza hukuku alanında uzmanlaşmış en iyi avukatları arasında seçim yapmak zor olabilir. Ancak, doğru avukatı seçmek, hakkınızda açılan bir dava ile başa çıkmak için önemlidir. Hukuki konularda yardıma ihtiyacınız olduğunda, Ankara'daki en iyi ceza avukatlarından biriyle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Avukatınız hukuki süreçlerde size yol gösterecek ve en lehinize sonucu almanız için elinden geleni yapacaktır.
Ankara'da en iyi ceza avukatı seçerken, avukatın deneyimli olması önemlidir. Deneyimli bir avukat, benzer davalarda daha önce çalışmış ve benzer sonuçlar elde etmiştir. Bu nedenle, müvekkilin durumunu daha iyi anlayabilir ve en iyi savunma stratejisini belirleyebilir. Ancak elbette ki deneyim bazı durumlarda tek başına yeterli değildir. Çünkü deneyimli olduğunu düşündüğünüz büyük bir hukuk bürosuna sahip bir avukatla anlaşabilirsiniz. Ancak bazı deneyimli avukatlar dilekçelerinizi kendileri değil stajyerlerine ve hatta hukuk mezunu olmayan katiplerine bile yazdırabilmektedir. Çünkü çok sayıda dosyaları bulunmakta ve her dosyayla yeterince ilgilenemeyebilirler. Ancak deneyimsiz bulduğunuz avukatın avantajı bu konuda daha çok olabilir. Bu nedenlerle deneyim tek başına yeterli bir ölçüt değildir.
Ayrıca, iyi bir ceza avukatının müvekkil ile iyi bir iletişim kurabilmesi de önemlidir. İyi bir avukat, müvekkilin endişelerini anlayarak onu rahatlatabilir ve savunma stratejisi hakkında net bir şekilde bilgilendirebilir.
Sonuç olarak, Ankara'da en iyi ceza avukatını seçmek, suçlama veya soruşturma sürecinde olan kişiler için hayati önem taşır. İyi bir avukat, müvekkilin haklarını koruyarak adil bir yargılama süreci sağlar ve en iyi sonucu elde etmek için çalışır. Ceza davaları ciddi sonuçlar doğurabilir, bu nedenle en iyi ceza avukatı seçmek sorununuzu çözmek için en iyi yol olabilir.
Ankara’nın veya İstanbul’un ya da Tüm Türkiye’nin en iyi avukatları olarak belirlenecek birilerinin olması elbette ki mümkün değildir. Her meslekte olduğu gibi en başarılı avukatlar da bilgili, işinde özenli, iletişim becerileri yüksek ve çalışkan olan avukatlardır.
40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

İnternetten İçerik Kaldırma Ve Erişimin Engellenmesi

İnternet sayesinde bilgi ve içerik paylaşımı da hızlanmıştır. Bu önlenemez bilgi ve içerik paylaşımın bir sonucu da maalesef internet ortamında kişilik hakları ihlalleri ve bilişim suçlarıdır. İnterne

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page